Urteko edizioa

Haur Danborrada 2018

Laburpena · 2018

Parte-hartzaileak4.850Danborrerok eta kantinerak erregistratuta 2018(e)n
Aldaketa aurreko edizioarekin alderatuta+% 0,894.807 → 4.850 parte-hartzaile
Izen desberdinak844% 17,45 dibertsitate
Abizen desberdinak3.139% 36,37 dibertsitate
Izen elkartuak148parte-hartzaileen % 3,06

2018ko Tamborradan parte-hartzeak gora egin zuen aurreko aldi konparagarriaren aldean; horrenbestez, hazkundea izan zen eskuragarri dauden datuen titularrik argiena. Edizio hartan, gainera, erregistratutako historian lehen aldiz agertzen ziren izenak ere jaso ziren.

Parte-hartzea

Tamborradak 4850 parte-hartzaile erregistratu zituen xede-urtean. Aurreko behatutako edizioarekin alderatuta, parte-hartzea %0,89 handitu zen.

Parte-hartzaile guztiak

Guztira erregistratutako danborrerak eta kantinerak.

Parte-hartzaileak
4.850

Parte-hartzaileen aldaketa

Parte-hartzeak zenbat gora edo behera egin duen, ehunekotan, aurreko edizioarekin alderatuta.

Hazkunde-tasa
+% 0,89

Izenak

Ane dago izenen sailkapeneko lehen postuan, Jon eta Ikerren aurretik; Nora eta Anderrek osatzen dute lehen bosten zerrenda. Ane ere lehen postuan agertu da eskura dauden hainbat ediziotan, eta Jon, behin eta berriz, goiko postuetan mantendu da. Izenen berrikuntza agerian geratzen da Izei, Lier eta Vegaren lehen agerraldiekin.

Sailkapenak5

Izenik ohikoenak

Gehien errepikatzen diren izenak eta bakoitzak zenbat aldiz agertzen den.
  1. 1

    Ane

    104
  2. 2

    Jon

    87
  3. 3

    Iker

    86
  4. 4

    Nora

    81
  5. 5

    Ander

    80
  6. 6

    Lucia

    74
  7. 7

    Nahia

    74
  8. 8

    Leire

    68
  9. 9

    Unai

    68
  10. 10

    Markel

    65

10 emaitza erakusten

Izen konposatua duten parte-hartzaileak

Izen bat baino gehiago duten parte-hartzaileak, eta zer proportzio osatzen duten.

Izen bat baino gehiago duten parte-hartzaileak
148
Parte-hartzaile ebatzi guztien proportzioa
% 3,06

Izenaren batez besteko luzera

Erregistratutako izenen batez besteko letra kopurua.

Batez besteko karaktereak
5,07

Abizenak

Garcia abizenen sailkapenaren buru da, eta haren atzetik datoz Gonzalez, Rodriguez, Fernandez eta Perez. Erregistroek abizen berriak ere jasotzen dituzte, besteak beste Brow, Fernandes eta Zipitria. Aitzitik, De Andoin, Parada, Urdangarin eta Zubimendi ez dira oraingo erregistroetan ageri, aurreko edizioan agertu baziren ere.

Sailkapenak4

Abizenik ohikoenak

Gehien errepikatzen diren abizenak eta bakoitzak zenbat aldiz agertzen den.
  1. 1

    Garcia

    171
  2. 2

    Gonzalez

    154
  3. 3

    Rodriguez

    131
  4. 4

    Fernandez

    130
  5. 5

    Perez

    115
  6. 6

    Martinez

    114
  7. 7

    Lopez

    91
  8. 8

    Sanchez

    87
  9. 9

    Gomez

    69
  10. 10

    Martin

    64

10 emaitza erakusten

Abizenaren batez besteko luzera

Erregistratutako abizenen batez besteko letra kopurua.

Batez besteko karaktereak
6,96

Dibertsitatea

Abizenen erregistroak aniztasun agregatu handiagoa erakusten du: Shannonen entropia 7.29 da, eta aniztasunaren ehunekoa 36.37%; izenetan, berriz, balio horiek 5.68 eta 17.45% dira, hurrenez hurren. Kontzentrazioa txikiagoa da abizenen artean: Herfindahl indizea 0.0025 da, izenena 0.0065 den bitartean, eta bost abizen nagusien proportzioa 8.12% da, bost izen nagusiena 9.05% den bitartean.

Sailkapenak1

Izen eta abizen konbinazio ohikoenak

Parte-hartzaileen artean gehien errepikatzen diren izen eta abizen bikoteak, izenaren gainerakoa kontuan hartu gabe.
  1. 1

    Lucia Garcia

    7
  2. 2

    Iker Martinez

    6
  3. 3

    Aimar Garcia

    5
  4. 4

    Asier Fernandez

    5
  5. 5

    Iker Rodriguez

    5
  6. 6

    Aimar Perez

    4
  7. 7

    Alain Garcia

    4
  8. 8

    Alain Gonzalez

    4
  9. 9

    Ander Fernandez

    4
  10. 10

    Ane Garcia

    4

10 emaitza erakusten

Izenen aniztasuna

Izenen aniztasuna: zenbat eta izen desberdin gehiago, orduan eta aniztasun handiagoa.

Aniztasuna
% 17,45
Kopuru desberdina
844
Behaketak
4.838
Shannon entropia
5,68

Abizenen aniztasuna

Abizenen aniztasuna: zenbat eta abizen desberdin gehiago, orduan eta aniztasun handiagoa.

Aniztasuna
% 36,37
Kopuru desberdina
3.139
Behaketak
8.631
Shannon entropia
7,29

Izenen kontzentrazioa

Parte-hartzaileak izen gutxitan zenbateraino pilatzen diren. Zenbat eta pilaketa handiagoa, orduan eta aniztasun txikiagoa.

Ohikoena
ane
Liderraren agerraldiak
104
Liderraren pisua
% 2,15
Lehen postuen pisua
% 9,05
Kontzentrazio indizea
0,0065

Abizenen kontzentrazioa

Parte-hartzaileak abizen gutxitan zenbateraino pilatzen diren. Zenbat eta pilaketa handiagoa, orduan eta aniztasun txikiagoa.

Ohikoena
garcia
Liderraren agerraldiak
171
Liderraren pisua
% 1,98
Lehen postuen pisua
% 8,12
Kontzentrazio indizea
0,0025

Ikastetxeak

Amara Berri Ikastetxea ikasle-kopuruko sailkapenaren buru izan zen. Ikastetxe bakoitzaren batez besteko tamaina 118,29 parte-hartzailekoa izan zen. Sailkapenean ageri diren ikastetxeen artean, izen propioen aniztasuna handiena Amara Berri Ikastetxea ikastetxean izan zen.

Sailkapenak4

Parte-hartzaile gehien dituzten ikastetxeak

Parte-hartzaile gehien dituzten ikastetxeak, eta bakoitzak zenbat ematen dituen.
  1. 1

    Amara Berri Ikastetxea

    222
  2. 2

    Santo Tomas Lizeoa

    215
  3. 3

    Aldapeta Maria Ikastetxea

    205
  4. 4

    La Salle

    205
  5. 5

    Jesuitas (San Ignacio de Loyola)

    195
  6. 6

    Sagrado Corazon Mundaiz

    193
  7. 7

    Ekintza Ikastola

    190
  8. 8

    San Patricio

    140
  9. 9

    Jesuitinas

    139
  10. 10

    Zurriola Ikastola

    134

10 emaitza erakusten

Taulak2

Ikastetxe bakoitzeko izen ohikoena

Ikastetxe bakoitzean gehien errepikatzen den izena eta zenbat aldiz agertzen den.
Ikastetxe bakoitzeko izen ohikoena
IkastetxeaIzen ohikoenaAldiz
Aldapeta Maria IkastetxeaInigo10
Salesianos DonostiaUnai5
KarmeloLucia4
Santo Tomas LizeoaMaddi10
Ikasbide IkastolaAne4
San Jose IkastetxeaAinhoa3
La SalleAne11
La Anunciata IkastetxeaNaroa4
Sagrado Corazon MundaizIker9
JesuitinasPablo6

10 emaitza erakusten

Ikastetxearen batez besteko tamaina

Ikastetxe bakoitzeko batez besteko parte-hartzaile kopurua.

Parte-hartzaileak ikastetxeko
118,3

Berrikuntza

Eskola-txandakatzea agerian geratzen da Lanceros De La Real Sociedad Hipica eskolaren faltan: aurreko edizioan parte hartu zuen, baina oraingoan ez dago jasota. Horrek parte-hartzearen ondoz ondoko bi erregistroen arteko aldaketa adierazten du, eta ez da behin betiko itxieraren edo desagerpenaren froga.

Sailkapenak1

Desagertzen diren ikastetxeak

Aurreko edizioan zeuden eta orain agertzen ez diren ikastetxeak.
  1. 1

    Lanceros De La Real Sociedad Hipica

    29

1 emaitza erakusten

Berriak eta beteranoak

Ikastetxe beteranoko zenbat ikastetxe berri dauden.

Ikastetxe berriak
0
Ikastetxe beteranoak
41
Tarteko ikastetxeak
0
Ikastetxe guztira
41
Berriak beteranoen aldean
0

2018an, Tamborradan 4850 partaide erregistratu ziren, aurreko aldi konparagarriaren aldean %0,89ko igoera izanik. Eskola bakoitzeko batez bestekoa 118,29 partaidekoa izan zen; horrek eskola-egituraren barruko parte-hartzearen neurria laburbiltzen du.